VIDEO Yuri Matias a dat lovitura de grație pentru Neftchi Baku! Formația lui Adrian Mutu, calificată în turul trei preliminar

yuri matias Adrian Mutu Conference League Neftchi Baku preliminarii conference league Conference League
Data publicarii: Joi 03 August 2023, 21:47
Data actualizarii: Joi 03 August 2023, 21:49

Neftchi Baku s-a calificat în turul trei preliminar din UEFA Conference League.

Formația antrenată de Adrian Mutu s-a impus cu scorul de 2-0 în manșa retur, pe teren propriu, cu Zeljeznicar. Primul gol al partidei a fost marcat de Saief, în minutul 20, în timp ce scorul final a fost stabilit de Yuri Matias, în minutul 68.

În tur, în deplasrea din Bosnia, Neftchi Baku a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu formația gazdă. În turul trei preliminar din UEFA Conference League, echipa lui Adrian Mutu va avea un adversar dificil. Besiktas s-a impus în primul meci cu 3-1, în fața celor de la Tirana.