VIDEO "Nu știu cum se zice 'bulan' în norvegiană". Reacția lui MM Stoica înaintea meciului decisv pentru grupele Conference League

Mihai Stoica FCSB - Viking Nicolae Dica playoff conference league Conference League
Data publicarii: Vineri 19 August 2022, 12:51
Data actualizarii: Vineri 19 August 2022, 13:01

FCSB a pierdut prima manșă a play-off-ului Conference League, contra norvegienilor de la Viking, scor 1-2.

Vicecampioana României a deschis scorul în minutul 3, prin Florinel Coman, însă Viking a întors scorul până la pauză grație golurilor marcate de Kabran (minutul 5) și Bjorshol (minutul 35).

• Returul dintre Viking și FCSB este programat joi, 25 august, ÎN DIRECT pe PRO TV și VOYO.

După înfrângerea de pe teren propriu, Mihai Stoica este de părere că vicecampioana României va reuși să întoarcă scorul în retur și să se califice în grupele Conference League

"La 13°C, pe sintetic, fără Olaru, cu 1-2 ăsta mincinos din tur, TREBUIE să ne calificăm, așa cum am făcut-o acum 10 ani la Trnava.

Nu știu cum se zice “bulan” în norvegiană, dar nu poate să-i țină la nesfârșit. Bănuiesc că și ei simt asta", a scris managerul general pe contul de Facebook.