VIDEO Nicolae Dică, "șef" la FCSB? Detaliul observat de Ilie Dumitrescu după meciul cu Saburtalo care are legătură și cu Gigi Becali

Ilie Dumitrescu FCSB - Saburtalo Gigi Becali Nicolae Dica Conference League
Data publicarii: Sambata 30 Iulie 2022, 10:28
Data actualizarii: Sambata 30 Iulie 2022, 10:41

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar din Conference League, după ce a trecut de Saburtalo Tiblisi, scor 4-3 la general.

Cu o atmosferă incendiară în tribune, unde au fost prezenți aproape 25.000 de suporteri, Nicolae Dică a avut parte de o revenire cu succes pe banca vicecampioanei României.

Ilie Dumitrescu l-a lăudat pe Nicolae Dică

Fostul internațional român a remarcat că la meciul cu Saburtalo, FCSB nu a efectuat schimbări la pauză, așa cum se întâmpla de obicei când anumiți jucători nu se ridicau la nivelul așteptărilor.

Malcom Edjouma și Florinel Coman, doi dintre fotbaliștii care nu au strălucit în prima parte, au marcat două goluri importante în economia calificării.

"Vreau să remarc un aspect extrem de important, apropo de calificarea FCSB-ului. Uite cât de mult contează ca antrenorul să aibă puterea de decizie. Sunt convins că la alte jocuri, după desfășurarea din prima repriză, îl vedeam pe Edjouma schimbat, și nu mai spun de Florinel Coman.

Coman, chiar dacă nu e într-o seară foarte bună, e un jucător cu personalitate care în orice moment poate să ajute echipa. Asta s-a și întâmplat. E clar că în momentul de față s-a văzut o schimbare în jocul echipei, asta datorită lui Dică", a declarat Ilie Dumitrescu la DigiSport.

FCSB - Saburtalo 4 - 2 | VIDEO rezumat