VIDEO EXCLUSIV Conference League | LOSC Lille - Aston Villa 2-1 (3-4 d.l.d) Englezii sunt în semifinale!

Lille Aston Villa Conference League Conference League
Data publicarii: Joi 18 Aprilie 2024, 22:19
Data actualizarii: Joi 18 Aprilie 2024, 22:46

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Lille și Aston Villa LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Lille - Aston Villa 2-1 (3-4 d.l.d)

10. RATARE Lille! Benjamin Andre șutează slab!

9. GOL Aston Villa! Douglas Luiz înscrie!

8. GOL Lille! Remy Cabella înscrie!

7. RATARE Aston Villa! Leon Bailey ratează!

6. GOL Lille! Angel Gomas înscrie!

5. GOL Aston Villa! Matty Cash înscrie!

4. GOL Lille! Jonathan David înscrie!

3. GOL Aston Villa! Ollie Watkins înscrie!

2. RATARE Lille! Bentaleb ratează.

1. GOL Aston Villa! Tielemans înscrie.

Min. 120+4 FINAL DE MECI! Urmează loviturile de departajare!

Minutul 108: Tiago Santos primeşte o pasă la marginea careului şi trimite un şut promiţător. Din păcate pentru el, execuţia sa trece cu mult pe lângă de bara stângă.

Minutul 105: Final de primă repriză de prelungiri.

Minutul 100: Lucas Chevalier reuşeşte să țină poarta intactă, după o lovitură cu capul din apropiere, urmată de un șut din mai puțin de 5 metri.

Minutul 90: A început prima repriză de prelungiri!

Repriza a doua

Minutul 90+7: Final de meci! Vom avea prelungiri!

Minutul 87: GOOOOL Aston Villa! Matty Cash se alătură listei marcatorilor!

Minutul 83: Matty Cash și-a încercat norocul cu o torpilă de la distanţă. Şutul său a fost bine direcţionat , însă Lucas Chevalier a fost pe fază.

Minutul 76: Morgan Rogers face un fault și arbitrul îi arată cartonașul galben.

Minutul 68: GOOOOOL Lille! Execuție excepţională reuşită de Benjamin Andre!

Minutul 62: Tiago Santos vede un cartonaș galben.

Minutul 61: Lucas Digne a văzut cartonașul galben.

Minutul 56: Matty Cash trage o torpilă, care, trece milimetric pe lângă bara dreaptă.

Minutul 45: A început repriza secundă pe stadionul "Pierre-Mauroy"

Prima repriză

Mintuul 45+4: Final de primă repriză!

Minutul 42: Nabil Bentaleb vede un cartonaș galben.

Minutul 39: Emiliano Martinez primeşte un cartonaş galben.

Minutul 28: Problema a fost mai serioasă decât a părut! Nicolo Zaniolo este înlocuit de către Morgan Rogers.

Minutul 27: Nicolo Zaniolo are nevoie de îngrijiri medicale.

Minutul 15: GOOOOOL Lille! Yusuf Yazici trimite un şut de la marginea careului şi înscrie! Scorul este 1-0.

Minutul 2: Tiago Santos a făcut tot posibilul să prindă diagonala trimisă de Bentaleb, dar pasa a fost prea lungă.

Minutul 1: Start de meci pe "Stade Pierre-Mauroy"

Lille - Aston Villa, LIVE VIDEO de la 19:45 pe PRO ARENA și VOYO

În manșa tur, disputată în Anglia, Aston Villa s-a impus la limită, scor 2-1, astfel că partida de la Lille este una incendiară.

Pentru britanici au marcat Watkins și McGinn, în timp ce oaspeții au punctat prin Diakite.

Aston Villa se află pe locul patru în Premier League, la luptă cu Tottenham pentru ultima poziție care asigură calificarea în grupele UEFA Champions League.

De cealaltă parte, Lille este a patra în La Liga, cu șanse de a urca pe locurile doi sau trei, diferența fiind de doar patru puncte.