Gică Hagi nu a mai rezistat! A făcut două schimbări în minutul 30

Gica Hagi Conference League Farul Constanta FC Urartu preliminarii conference league Conference League
Data publicarii: Joi 03 August 2023, 19:34
Data actualizarii: Joi 03 August 2023, 19:48

Farul Constanța a jucat cu FC Urartu, în deplasare, în manșa retur din turul doi preliminar din Conference League.

În partida de pe teren propriu, campioana României s-a impus la limită, scor 3-2, însă avantajul a fost anulat în minutul 11 al confruntării din Armenia, când Nana Antwi a marcat.

Dublă schimbare la Farul Constanța, în prima repriză

În minutul 30 al meciului, Gică Hagi nu a mai putut fi martor la jocul slab practicat de formația sa și a hotărât să facă două schimbări. Artean a intrat în locul lui Benchaib, în timp ce Grameni a fost înlocuit cu Rivaldinho.

FC Urartu - Farul Constanța: echipele de start

Urartu: Melikhov – Tsymbalyuk, Antwi, Zotko –  Pilovyan, Salou, Marcos, Margaryan, Grygorian – Makismenko, Sabua

Rezerve: Umreyan, Abakumov, Ghazaryan, Aghasaryan, Barry, Eduardo, Mirzoyan, Ozbiliz, Stojanovic, Dzhikiia, Polyakov

Farul: Aioani - Borza, Popescu, Larie, Kiki - Grameni, Nedelcu, Băluță - Benchaib, Alibec, Mazilu

Rezerve: Buzbuchi, Diego Queiros, Vînă, Rivaldinho, Santos, Vianna, Artean, Boli, Sîrbu, Sali, Popescu, Banu