Furie la Sofia! Nervoși după înfrângere, fanii s-au strâns la autocarul echipei și au cerut explicații

CSKA Sofia Sepsi Sf Gheorghe UEFA Conference League Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 28 Iulie 2023, 08:27
Data actualizarii: Vineri 28 Iulie 2023, 08:28

CSKA Sofia și Sepsi Sf. Gheorghe s-au duelat în prima manșă a turului al doilea a preliminariilor UEFA Conference League, scor 0-2.

Covăsnenii s-au impus datorită golurilor marcate în a doua repriză de Rondon și Varga în minutele 68, respectiv 81, și sunt aproape calificați în turul al treilea. Înfrângerea de pe teren propriu i-a înfuriat pe cei peste 7.000 de fani strânși pe stadionul Balgarska Armija din Sofia.

Fanii lui CSKA Sofia au cerut explicații după înfrângere

Publicația sportal.bg a postat clipuri de la finalul meciului cu fanii, care s-au strâns în spatele stadionului, la ieșirea de la vestiare, fix lângă autocarul echipei. Aceștia au dorit să primească explicații pentru înfrângerea de joi seară.

Primul care a mers să vorbească cu ei a fost căpitanul echipei, Ivan Turitsov, urmat apoi de directorul executiv, Stoyan Ormandzhiev, care a mers și i-a ascultat cu atenție. Deși s-au arătat nemulțumiți de prestația echipei și de înfrângere, fanii bulgari au anunțat că vor susține în continuare clubul.

Unii dintre fani l-au acuzat pe căpitanul Turitsov că i-a înjurat, iar dacă se confirmă acest lucru, fotbalistul va fi pedepsit în conformitate.