Dumitru Dragomir a numit viitoarea campioană a României după ce a văzut CFR Cluj - Lazio: "O să vedeți!"

Dumitru Dragomir CFR Cluj Dan Petrescu Lazio Conference League
Data publicarii: Joi 23 Februarie 2023, 22:08
Data actualizarii: Joi 23 Februarie 2023, 22:08

CFR Cluj a fost eliminată în 16-imile de finală ale Conference League, după 0-0 contra lui Lazio, pe teren propriu. În manșa tur, italienii s-au impus cu 0-0.

Campioana României a avut o prestație onorabilă în Gruia, însă nu a reușit să marcheze, chiar dacă a avut câteva ocazii importante de a înscrie. Cea mai importantă șansă i-a aparținut lui Ernal Krasniqi, care a șutat puțin pe lângă poartă din interiorul careului, în prima repriză.

Dumitru Dragomir, după CFR Cluj - Lazio 0-0: "Tot Petrescu va lua campionatul"

După meci, Dumitru Dragomir a susținut că doar rezultatul a fost bun pentru CFR Cluj, nu și prestația. Totuși, fostul președinte al LPF, care i-a făcut o descriere și lui Ernal Krasniqi, este de părere că tot formația din Gruia va câștiga campionatul.

"Rezultat bun, meci modest. Krasniqi? Stai să mai joace. La ocazia aia trebuia să dea gol. Și el, și Yeboah! Krasniqi va face diferența când va da și goluri. Deocamdată, lăsați-l un pic. Îl umflați prea mult și s-ar putea să vină valul peste el. Dacă ar face față la Lazio? Nu! Să joace un an, doi în România și după aceea să plece. Deocamdată nu are capacitate de efort, dispare din joc. Trebuie lucrat mult cu el, la fel și cu Octavian Popescu.

Dan Petrescu are entuziasm și după ce moare. El dă pe afară de entuziasm. Îi merge bine la CFR Cluj. Tot el ia campionatul și anul ăsta, o să vedeți", a spus Dumitru Dragomir, la Prosport Live.

După eliminarea din Conference League, CFR Cluj se concentrează la Liga 1, unde ocupă locul 2 cu patru runde înainte de finalul sezonului regulat, și Cupa României, unde echipa este calificată în sferturile de finală.