FOTO Anamaria Prodan, reacție surprinzătoare după ce Laurențiu Reghecampf a obținut o calificare impresionantă

anamaria prodan Conference League Laurentiu Reghecampf Neftci Baku Conference League
Data publicarii: Vineri 29 Iulie 2022, 09:45
Data actualizarii: Vineri 29 Iulie 2022, 09:46
Laurențiu Reghecampf a reușit o calificare impresionantă în turul 3 din Conference League, după ce echipa sa, Neftci Baku a învins Aris Limassol, scor 3-0, și a întors rezultatul din tur (0-2).

Deși se află într-un proces de divort și într-un conflict de luni bune cu Reghecampf, Anamaria Prodan a salutat performanța antrenorului, despre care spune că "este cel mai bun".

Anamaria Prodan îl felicită pe Laurențiu Reghecampf

"Este în continuare cel mai bun... pe meserie dă lecții!!! Felicitări", a scris Anamaria Prodan, pe contul său de Instagram.

După 0-2 în meciul tur, din Cipru, în urma căruia Reghecampf avea un discurs dur și cerea o schimbare de atitudine din partea echipei sale, Neftci Baku a întors rezultatul pe teren propriu și s-a impus cu o victorie clară, 3-0.

La pauză, formația din Azerbaijan conducea cu 1-0. Godsway Donyoh a marcat în minutul 38, după ce a scăpat pe un contraatac, a driblat un fundaș și a finalizat excelent.

Formația din Baku a egalat la general în minutul 57, prin Eddy Silvestre, care a înscris cu o lovitură de cap, după un corner.

La cinci minute distanță, Neftci a înscris golul de 3-0. Americanul Kenny Saief a punctat cu un șut superb din afara careului și a stabilit scorul final al meciului.

Din minutul 82, Aris Limassol a jucat în inferioritate numerică, după ce fundașul Morgan Brown a văzut al doilea cartonaș galben.

În turul 3 preliminar din Conference League, echipa lui Laurențiu Reghecampf va înfrunta Rapid Viena (Austria).