VIDEO Weghorst n-a fost la prima "abatere" cu Argentina. A mai folosit în trecut schema genială de la CM 2022

wout weghorst olanda argentina CM 2022
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 15:27
Data actualizarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 15:31

Olanda a marcat în sfertul cu Argentina (2-2, 3-4 d.l.d.) unul dintre cele mai frumoase goluri de la această ediție a CM.

Wout Weghorst (30 de ani), atacantul lui Beșiktaș, a fost unul dintre cei mai buni jucători ai Olandei în sfertul de finală pierdut vineri la CM din Qatar, în fața Argentinei.

Vârful de 1,97 m a intrat în min.78, a redus din diferență în min.82, apoi a egalat în min.90+11, după o schemă genială care a paralizat întreaga defensivă a sud-americanilor.

Interesant este că Wout Weghorst, inamicul lui Lionel Messi în partida din sferturi, a mai finalizat cu sânge rece o schemă asemănătoare pe vremea când juca la Wolfsburg - VEZI VIDEO JOS.