Selecționerul Gareth Southgate a anunțat ce se întâmplă cu Harry Kane după accidentarea suferită la gleznă în Anglia - Iran

Harry Kane Campionatul Mondial din Qatar Gareth Southgate grupa B Nationala Angliei CM 2022
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 24 Noiembrie 2022, 16:15
Data actualizarii: Joi 24 Noiembrie 2022, 16:17

Atacantul a trebuit să fie schimbat în a doua repriză a partidei care a fost câștigată fără probleme de englezi, scor 6-2.

Căpitanul Angliei, Harry Kane, va fi apt să joace, vineri, în meciul de la Cupa Mondială împotriva Statelor Unite, potrivit selecţionerului Gareth Southgate, citat de BBC.

Atacantul s-a accidentat la gleznă la începutul celei de-a doua reprize a meciului de luni împotriva Iranului (6-2) în Grupa B şi a fost ulterior înlocuit.

SUA, adversara de vineri a Angliei, a remizat cu Țara Galilor în primul meci

”Harry este bine. A fost puţin departe de grup, dar este bine pentru vineri seara”, a spus Southgate.

În cel de-al doilea joc din Grupa B, Anglia va înfrunta SUA, care a remizat cu Ţara Galilor, scor 1-1. (news.ro)