"L-ai mai lăsat jos vreun moment de duminică?". Reacțiile inedite la imaginile postate de Messi, în pat cu trofeul mondial

Lionel Messi Argentina Campionatul Mondial Qatar 2022 CM 2022
Data publicarii: Marti 20 Decembrie 2022, 15:27
Data actualizarii: Marti 20 Decembrie 2022, 15:50

Argentina a cucerit al treilea titlu mondial după ce a învins Franţa cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare, în finala Cupei Mondiale din Qatar, în care scorul a fost egal, 3-3 (2-0, 2-2), la capătul prelungirilor.

Echipa Albiceleste şi-a trecut în palmares astfel al treilea său titlu mondial, după cele obţinute în 1978 şi 1986. Lionel Messi şi-a îndeplinit visul şi a reuşit să câştige Cupa Mondială, încununându-şi astfel o carieră incredibilă şi asigurându-şi astfel definitiv locul de frunte între cei mai mari fotbalişti ai planetei.

Lionel Messi (minutele 23 - penalty, 109) şi Angel Di Maria (minutele 36) au marcat pentru Argentina, în timp ce fenomenalul Kylian Mbappe a înscris toate golurile Franţei (minutele 80 - penalty, 81, 118 - penalty). La loviturile de departajare, Messi, Dybala, Paredes şi Montiel au fost cei care au adus trofeul aproape, de la francezi marcând Mbappe şi Kolo Mouani, în timp ce Coman şi Tchouameni au ratat.

Lionel Messi, în pat cu trofeul

Ajunși în Argentina, jucătorii și staff-ul naționalei au fost primiți de zeci de mii de fani într-o atmosferă incendiară. La câteva ore după sosirea în Buenos Aires, Lionel Messi a postat două fotografii în care apare în pat, alături de trofeu, cu mesajul sugestiv: "Bună dimineața!".

Peste 25 de milioane de oameni au apreciat fotografiile într-un timp record, iar comentariile de la colegi și alte personalități nu au întârziat să apară.