VIDEO E sărbătoare în Serbia: jucătorii au făcut show în vestiare, reacția lui Novak Djokovic a devenit virală în timp record

Serbia calificare Mondial 2022 Novak Djokovic preliminarii CM 2022 CM 2022
Data publicarii: Luni 15 Noiembrie 2021, 09:12
Data actualizarii: Luni 15 Noiembrie 2021, 09:45

Serbia a învins Portugalia în deplasare, scor 1-2, în meciul decisiv pentru calificarea la Mondialul din 2022.

Trupa antrenată de Dragan Stojkovic a obținut victoria în ultimele minute de joc prin golul marcat de Mitrovic și a obținut calificarea directă la Campionatul Mondial de anul viitor.

Portugalia și Serbia se aflau la egalitate de puncte înaintea acestei partide, iar lusitanii aveau nevoie de un egal pentru a obține primul loc în grupa A. Mitrovic a stricat sărbătoarea portughezilor cu reușita din minutul 90 și a dat startul petrecerii în Serbia.

Nebunia a început din vestiare, unde jucătorii lui Stojkovic au făcut o atmosferă incendiară. Nici Novak Djokovic nu s-a lăsat mai prejos, iar reacția jucătorului de tenis a devenit virală în timp record.

Acesta a strigat "Idemo" (Let's go!) cât de tare a putut și chiar a deschis fereastra la un moment dat pentru a împărtăși bucuria cu vecinii săi.