VIDEO Serbia, victorie spectaculoasă cu Portugalia în ultimele minute de joc. Trupa lui Ronaldo, la barajul pentru Mondial

Portugalia preliminarii CM 2022 Serbia CM 2022
Data publicarii: Duminica 14 Noiembrie 2021, 23:52
Data actualizarii: Luni 15 Noiembrie 2021, 00:07

Serbia a învins Portugalia în deplasare, scor 1-2, în meciul decisiv pentru calificarea la Mondialul din 2022.

Trupa antrenată de Dragan Stojkovic a obținut victoria în ultimele minute de joc prin golul marcat de Mitrovic și a obținut calificarea directă la Campionatul Mondial de anul viitor.

Portugalia și Serbia se aflau la egalitate de puncte înaintea acestei partide, iar lusitanii aveau nevoie de un egal pentru a obține primul gol în grupa A.

Renato Sanches a deschis scorul în minutul doi, iar sârbii au egalat în minutul 33, prin Tadic. Victoria a venit după reușita lui Mitrovic, din minutul 90.

După fluierul final, Cristiano Ronaldo nu și-a putut reveni din șocul înfrângerii, iar câteva minute a rămas pe teren, cu capul în pământ.