VIDEO FABULOS! Cea mai tare parada de la cea a lui Higuita! Lui Messi i-a fost interzis un gol intr-un mod COLOSAL! Faza de 5 stele care a provocat o adevarata dezbatere:

Suedia Andreas Isaksson Argentina Lionel Messi CM 2014
Data publicarii: Joi 07 Februarie 2013, 08:23
Data actualizarii: Joi 07 Februarie 2013, 08:30

Suedia - Argentina a fost unul dintre cele mai tari amicale disputate miercuri seara! Messi nu a marcat dar a fost in centrul atentiei!

A fost sau n-a fost? Faza serii de la meciul amical dintre Suedia si Argentina a avut loc in minutul 57 la scorul de 3-1 pentru Argentina! Autogolul lui Lustig si golurile lui Aguero si Higuain pareau sa fi rezolvat problema castigatoarei, Olsson inscriind pentru Suedia pana in acel minut!

La faza controversata, Messi a trimis un lob peste Andreas Isaksson insa mingea a fost prea moale iar portarul lui Kasimpasa a revenit si a respins prin foarfeca! Ramane insa discutia daca mingea trecuse sau nu de linia portii.

Pana la final, Elm a mai inscris pentru Suedia insa pana la urma Argentina s-a impus cu 3-2