CR7 si-a pierdut mintile pe gazon! A fost la un pas de bataie cu un adversar! Cum l-a ridiculizat cateva clipe mai tarziu: VIDEO

Cristiano Ronaldo Portugalia Suedia CM 2014
Data publicarii: Sambata 16 Noiembrie 2013, 09:04
Data actualizarii: Sambata 16 Noiembrie 2013, 09:04

► Romania No Mundial! Marti vedem fotbal adevarat: Anglia - Germania, de la 22:00 IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Cristiano Ronaldo a reusit golul victoriei in meciul tur al barajului pentru Campionatul Mondial din 2014 dintre Portugalia si Suedia.

Starul celor de la Real Madrid a fost cel mai activ jucator al portughezilor, fiind implicat in mai toate fazele ofensive ale echipei lui Paulo Bento.

Ronaldo a fost insa la un pas sa fie trimis la cabine inainte sa marcheze golul victoriei din minutul 82. In minutul 75, Cristiano Ronaldo a fost aproape de bataie cu Lustig, acesta incercand sa amplifice lovitura primita de la portughez - Ronaldo a scapat fara cartonas galben si si-a luat peste picior adversarul cu un gest subtil prin care arata ca acesta se plange inutil. Ronaldo a primit un minut mai tarziu galben dupa o faza la care l-a lovit fara sa vrea pe Isaksson.