"Ciocu' mic!" AROGANTA lui Balotelli la cateva secunde dupa ce s-a terminat Anglia - Italia. Ce a facut Super-Mario

Italia Anglia Mario Balotelli CM 2014
Data publicarii: Duminica 15 Iunie 2014, 09:58
Data actualizarii: Duminica 15 Iunie 2014, 10:46

Anglia 1-2 Italia / Desi a fost chinuit de caldura si marcajul strict a lui Gary Cahill, Mario Balotelli a avut nevoie de o singura oportunitate sa devina eroul Italiei

Omul meciului

Mario Balotelli a inscris la debutul sau la un Campionat Mondial reusita care i-a adus victoria Italiei in fata Angliei cu 2-1 in Manaus. Atacantul italian a inscris in minutul 51 cu capul primul sau gol si a adus victoria. Epuizat din cauza caldurii din jungla amazoniana, Balotelli a fost schimbat cu Ciro Immobile in minutul 73.

Super-Mario a tinut sa mai iasa insa in evidenta imediat dupa fluierul de final. Camerele au ajuns imediat pe el, fiind desemnat si omul meciului de catre FIFA, iar Balotelli a facut un gest catre camere prin care le amintea englezilor scorul si le facea semn sa nu comenteze nimic.

Logodnica lui a fost in tribune

Balotelli a avut noroc la partida cu Anglia si datorita faptului ca talismanul lui se afla in tribune. Fanny Neguesha a fost surprinsa intr-un tricou al Italiei in tribunele de pe Manaus Arena. Cei doi s-au logodit in urma cu cateva zile, Balotelli dezvaluind asta pe contul sau de Instagram.