VIDEO Start RATAT! Coasta de Fildes 0-0 Portugalia! Vezi rezumat!

Portugalia Coasta de Fildes Cupa Mondiala CM 2010
Data publicarii: Marti 15 Iunie 2010, 18:55
Data actualizarii: Marti 15 Iunie 2010, 19:37

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Duelul dintre Cristiano Ronaldo si Drogba s-a incheiat indecis. Meciul a inceput promitator, cu o bara a portughezului de la Real Madrid, insa a fost singura ocazie a primei repriza.

In partea secunda, jucatorii au intrat la fel de apatici pe teren si au continuat asa pana la intrarea lui Drogba pe teren, dar mai ales a lui Keita. Ivorienii au avut cateva sanse de a inscrie, insa a fost prea tarziu. Arbitrul a fluierat finalul.

Grupa G se anunta extrem de incinsa, cu trei echipe care se vor lupta pentru optimi.

Echipele de start:

Coasta de Fildes: 1. Barry - 20. Demel, 4. Kolo Toure, 5. Zokora, 17. Tiene - 21. Eboue (13. Romaric '89), 19. Yaya Toure, 9. Tiote - 10. Gervinho (18. Keita '82), 15. Dindane, 8. Kalou (11. Drogba '66). Antrenor: Sven Goran Eriksson.

Portugalia: 1. Eduardo - 3. P. Ferreira, 2. B. Alves, 6. R. Carvalho, 23. F. Coentrao - 20. Deco (19. Tiago '62), 8. P. Mendes, 16. R. Meireles (17. Amorim '85) - 7. C. Ronaldo, 9. Liedson, 10. Danny (11. Simao '55). Antrenor: Carlos Queiroz.

Cartonase galbene: Zokora '7, Demel '23 / C. Ronaldo '23

Potrivit site-ului FIFA, jucatorul meciului a fost declarat Cristiano Ronaldo.

Meciul a fost condus de o brigada din Uruguay, formata din centralul Jorge Larrionda (Uruguay), asistentii Pablo Fandino si Mauricio Espinosa si arbitrul de rezerva Martin Vazquez.

LIVE TEXT:

FINAL! Desi se mai animase pe final, meciul s-a incheiat la egalitate, scor 0-0, dupa o partida slaba in care cele doua echipe s-au temut sa atace.

Min 92: Meciul s-a animat acum pe final, insa Keita nu reuseste sa centreze in careu si rateaza o sansa mare.

Min 90: Keita il lanseaza pe Drogba in careul portughezu, insa atacantul lui Chelsea a reluat slab pe langa.

Min 86: Amorim a intrat in locul lui Meireles.

Min 82: Keita intra in locul lui Gervinho.

Min 80: Cristiano Ronaldo trimite din lovitura libera de la 30 de metri peste poarta!

Min 78: Meireles trage tare de la 25 de metri, pe langa.

Min 66: Drogba a intrat in locul lui Kalou!

Min 60: Intra Tiago in locul lui Deco.

Min 58: Gervinho patrunde in careu pe stanga, dar este deposedat in ultima clipa de portughezi.

Min 54: Intra Simao in locul lui Danny.

Min 52: Kalou reia din prima de la 16 metri central, Eduardo retine fara probleme.

Min 50: Deco centreaza in careu, acolo sunt mai multi portughezi care pot lovi mingea cu capul, dar ivorienii resping.

Min 48: Kalou rateaza reluarea cu capul din plonjon de la 11 metri!

Min 46: Ivorienii ies hotarati de la cabine. Demel patrunde in viteza pe stanga si trage violent, dar mingea este respinsa de Eduardo in corner.

PAUZA! Se incheie o prima repriza destul de anosta. Singura ocazie i-a apartinut lui Cristiano Ronaldo, care a tras in bara.

Min 21: Demel si Cristiano Ronaldo sunt avertizati.

Min 17: Tiote suteaza frumos de la 20 de metri, mingea se duce peste poarta

Min 15: Lovitura libera pentru ivorieni de la 20 de metri, mingea trece pe langa bara

Min 8: Prima ocazie! BARA Cristiano Ronaldo! Portughezul a sutat puternic de la 25 de metri, dar a lovit bara!

Min 7: Zokora vede cartonasul galben.

Min 1: A inceput meciul.

INTRA ACUM PE SECTIUNEA WWW.SPORT.RO - CM 2010 SI VEZI TOATE GRUPELE SI PROGRAMUL MECIURILOR