INCREDIBIL! Noua Zeelanda a egalat in minutul 93: 1-1 cu Slovacia!

Noua Zeelanda Cupa Mondiala Slovacia CM 2010
Data publicarii: Marti 15 Iunie 2010, 13:57
Data actualizarii: Marti 15 Iunie 2010, 17:09

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Incredibil, dar adevarat! Noua Zeelanda a scos un punct de vis la Cupa Mondiala cu Slovacia.

Vittek a deschis scorul pentru Slovacia in minutul 50. Noua Zeelanda a reusit sa egaleze nesperat in minutul 93 al meciului, prin Reid.

Noua Zeelanda: 1. Paston - 4. Reid, 6. Nelsen, 5. Vicelich (21. Christie '78), 19. Smith - 11. Bertos, 7. Elliott, 3. Lochhead - 15. Fallon, 9. Smeltz, 10. Killen (20. Wood '72). Antrenor: Ricki Herbert.

Slovacia: 1. Mucha - 5. Zabavnik, 16. Durica, 3. Skrtel, 4. Cech - 6. Strba - 7. Weiss (19. Kucka 90+1), 9. Sestak (13. Holosko '81), 17. Hamsik - 11. Vittek (15. Stoch '84), 18. Jendrisek. Antrenor: Vladimir Weiss.

Cartonase galbene: Lochhead '42, Reid 90+3/Strba '55

Partida a fost condusa de o brigada de arbitri formata din centralul Jerome Damon (Africa de Sud), asistentii Celestin Ntagungira (Rwanda) si Enock Molefe (Africa de Sud), iar rezerva a fost Ravshan Irmatov (Uzbekistan).

Jucatorul meciului a fost desemnat slovacul Vittek.

Slovacia a debutat la o Cupa Mondiala prin meciul cu Noua Zeelanda. Slovacia este singura debutanta la Cupa Mondiala dintre cele 32 de echipe participante la competitie.

In primul meci al grupei F, Italia si Paraguay au remizat, scor 1-1, luni seara, intr-o partida disputata pe arena "Green

Point Stadium" din Cape Town. Urmatoarele meciuri ale grupei F sunt programate la 20 iunie, Slovacia urmand sa intalneasca Paraguay, de la ora 14.30, iar Italia reprezentativa Noii Zeelande, de la ora 17.00.