VIDEO Ce noroc pentru Franta cu Irlanda!! Salvati de Anelka!

Data publicarii: Duminica 15 Noiembrie 2009, 08:01
Data actualizarii: Duminica 15 Noiembrie 2009, 08:17

Un gol norocos al lui Anelka pe final de meci duce Franta cu un pas mai aproape de Africa de Sud!

Franta a suferit in victoria 1-0 cu Irlanda pe Croke Park! A fost un meci cu multe greseli de ambele parti, insa oamenii lui Domenech au strans din dinti si cu mult pragmatism pot spune ca au calificarea in buzunar.

Anelka in minutul 72 cu un sut deviat din afara careului a marcat singurul gol al meciului dupa ce irlandezii la mijlocul primei reprize au avut o mega ratare: Lloris a respins sutul lui Keane iar Lawrence a trimis pe langa poarta.

Gourcuff si Gignac nu au putut rapune apararea echipei lui Trapattoni iar Franta a tremurat rau de tot pana la final pentru a tine de rezultat.

Irlanda: Given, O'Shea, St. Ledger, Dunne, Kilbane, Lawrence, Whelan, Andrews, Duff, Doyle, Keane. Rezerve: Joe Murphy,McGeady, McShane, Kelly, Gibson, Hunt, Best.

Franta: Lloris, Sagna, Gallas, Abidal, Evra, Lassana Diarra, Alou Diarra, Gourcuff, Anelka, Gignac, Henry. Rezerve: Mandanda,Escude, Govou, Benzema, Sissoko, Malouda, Squillaci.