Vezi cea mai mare ratare a saptamanii! Thereau a dat-o in BARA: VIDEO

Data publicarii: Luni 29 Martie 2010, 13:35
Data actualizarii: Luni 29 Martie 2010, 13:43

Antrenorul lui Standard, Dominique D'Onofrio, a declarat ca Ghoerghe Grozav, care a debutat la Liege in meciul castigat 2-0 in fata lui Charleroi, in play-off-ul 2, nu a avut un joc rau pentru un prim meci, informeaza dhnet.be.

"Nu a avut deloc o evolutie rea pentru un prim meci. Grozav ne-a aratat unele lucruri bune din posibilitatile sale", a spus .

Standard Liege a castigat, sambata, cu scorul de 2-0 (0-0), pe teren prorpiu, cu Charleloi, in play-off-ul pentru Liga Europa din campionatul belgian. Mijlocasul roman Gheorghe Grozav a fost titular la gazde, fiind inlocuit in minutul 63 de Witsel. Golurile echipei din Liege au fost marcate de Mbokani '88 si '90.

Atacantul Gheorghe-Teodor Grozav, in varsta de 19 ani, a semnat, in luna ianuarie, un contract valabil trei ani cu clubul Standard Liege, fiind transferat de la gruparea Unirea Alba Iulia. Intelegerea este valabila trei ani, cu posibilitate de prelungire inca doi ani.