Sanse pentru Ajax la titlu! Vezi rezumatul meciului dintre FC Groningen 1-2 Ajax Amsterdam!

Data publicarii: Joi 17 Aprilie 2008, 14:04
Data actualizarii: Joi 17 Aprilie 2008, 14:04
VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI

Echipa lui Ogararu si Mitea, Ajax Amsterdam si-a revenit si are sanse mari la titlu in Olanda. Ajax a batut pe Groningen cu 2-1, in deplasare si are inca sanse la titlu, este la 3 puncte de liderul PSV Eindhoven cu o etapa inainte de finalul campionatului. Pentru Ajax au marcat R. Lindgren in minutul 18 si Suárez in minutul 66. Partida dintre FC Groningen si Ajax Amsterdam din penultima etapa a campionatului olandez de fotbal a fost amanata, duminica, din cauza unui incendiu care a zbucnit in momentul in care cele doua formatii tocmai intrasera pe teren si se pregateau pentru startul partidei. Arbitrul Eric Braamhaar a hotarat ca meciul nu se poate disputa din cauza haosului creat in tribune.

Vezi aici rezumatul meciului Groningen 1-2 Ajax!