Chiriches, titular in victoria lui Tottenham cu Everton | INCREDIBIL: GOL Barca la ultima faza! Valencia 0-1 Barcelona. Roma 4-2 Inter

la liga Bundesliga Ligue I Premier League Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 30 Noiembrie 2014, 22:00
Data actualizarii: Duminica 30 Noiembrie 2014, 23:29

Vezi aici toate rezultatele din principalele campionate ale Europei.

23:54 30 Nov

VALENCIA 0-1 BARCELONA

Senzational! Barca a batut la ultima faza a meciului!!! Messi a centrat, portarul Valenciei a oprit cu FATA prima reluare, apoi Busquets a venit din cativa metri si a trimis o torpila in plasa!

23:27 30 Nov

VALENCIA - BARCELONA | Suarez a marcat pentru Barcelona in minutul 68, insa golul sau a fost anulat gresit, pentru un offside inexistent.

17:09 30 Nov

Tottenham 2-1 Everton

Vlad Chiriches a fost titular la Tottenham in meciul cu Everton. A ramas in teren pana in minutul 70, cand Dier i-a luat locul. Fostul stelist s-a tinut cu mana de spate in momentul iesirii de pe gazon, semn ca ar putea din nou sa aiba probleme cu accidentarea mai veche.

Desi a avut unele momente de nesiguranta, fundasul roman a primit aplauze din partea suporterilor de pe White Hart Lane si a obtinut feedback pozitiv si in comentariile de pe Twitter. Chiriches a luat un cartonas galben in minutul 56, pentru ca l-a tinut din spate pe Mirallas.

16:53 30 Nov

Southampton 0-3 Manchester City

min 88: GOL City! GOL Clichy!
min 80: GOL City! GOL Lampard!
min 74: Cartonas rosu Mangala dupa al doilea galben.
min 51: GOL City! A marcat Yaya Toure din pasa lui Aguero.
min 9: Fault clar la Aguero, arbitrul ii da galben argentinianului.
***Gardos e rezerva la Southampton.

23:15 29 Nov

TOULOUSE 2-3 LORIENT | Cu Dragos Grigore titular, Toulouse a avut parte de un meci de cosmar. Doumbia a marcat pentru 1-0 in minutul 23, dar Lorient a inscris 3 goluri in decurs de 5 minute, prin Guerreiro, min 55, Jeannot, min 57, si J. Ayew, in min 60, din penalty. Pesic a inscris pentru Toulouse in min 70.

22:00 29 Nov
SERIE A

Sambata
Sassuolo 2-1 Verona
(Sansone min 50, Taider 77 / Moras min 7)

Espanyol 2-1 Levante
(Caicedo, min 19, Garcia 34 / Morales min 12)

Freiburg 1-4 Stuttgart
(Darida 42 / Harnik 31, 76, Gruezo 52, Wener 68)

Sambata
Schalke 4-1 Mainz
(Huntelaar 9, 25, 61, Barnetta 54 / Okazaki, min 44)

Leverkusen 5-1 Koln
(Bellarabi 26, 90, Calhanoglu 61, Drmic 79, 88 / Lehmann 4 - autogol)

Augsburg 3-1 Hamburg
(Halil Altintop 50, Bobadilla 62, Verhaegh 70 - autogol / van der Vaart, min 45)

Hertha 0-1 Bayern Munchen
(Robben 27)

Werder Bremen 4-0 Paderborn
(Junuzovic 10, Selke 38, Bartels 40, Aycicek 80)

Hoffenheim 4-3 Hannover
(Schwegler min 19, Volland 37, Polanski 59, Sule 63 / Stindl 43, 87, Joselu 52)

QPR 3-2 Leicester
(Morgan 37 - autogol, Fer 45, Austin 73 / Cambiasso 4, Schlupp 67)

21:53 29 Nov

CHIEVO - LAZIO | Radu Stefan este titular la Lazio pentru partida cu Chievo.

21:49 29 Nov

MALAGA 1-2 REAL MADRID | Gareth Bale reuseste sa marcheze, dupa o cursa superba de aproape 40 de metri. VIDEO AICI. Santa Cruz a reusit sa reduca din diferenta in minutul 90.

21:35 29 Nov

TOULOUSE - LORIENT | Dragos Grigore este titular pentru Toulouse in aceasta seara, in meciul cu Lorient.

21:31 29 Nov

6 interventii salvatoare a avut Pantilimon in meciul cu Chelsea, anunta presa britanica. Pe Twitter, portarul roman este considerat omul meciului. Sunderland a facut 0-0 cu Chelsea. In fata lui Chelsea, Pantilimon are 4 meciuri, 3 victorii si un egal.

21:22 29 Nov

MALAGA 0-1 REAL MADRID | Benzema deschide scorul in minutul 18, dupa o faza superba reusita de Cristiano Ronaldo. VIDEO AICI

21:21 29 Nov

SUNDERLAND 0-0 CHELSEA, SCOR FINAL | Pantilimon face un merci perfect in fata lui Chelsea, iar echipa sa reuseste sa termine meciul fara gol primit.

21:06 29 Nov

MALAGA - REAL MADRID | Echipa de start a lui Ancelotti este: Casillas, Ramos, Pepe, Marcelo, Carvajal, Bale, Kroos, James, Isco, Cristiano Ronaldo, Benzema. Vedeti desfasurarea meciului mai jos in blog.

20:45 29 Nov

SUNDERLAND - CHELSEA | Este 0-0 in minutul 56, iar Pantilimon face un meci perfect pana acum. Pe Twitter, fanii englezi sunt incantati de forma aratata de portarul roman.

19:38 29 Nov

SUNDERLAND - CHELSEA | Pantilimon este titular in fata echipei lui Jose Mourinho. Vedeti desfasurarea meciului mai jos in blog.

18:54 29 Nov

GETAFE 1-2 BILBAO | Cosmin Contra pierde dramatic meciul cu Bilbao, in care doua goluri s-au marcat in minutele 90 si 91. Getafe a terminat meciul cu portarul in careul advers.

18:32 29 Nov

MAN UNITED 3-0 HULL | Van Persie marcheaza un gol superb cu un sut din afara careului - VIDEO AICI. Starul olandez a fost aproape sa marcheze in meciul cu Hull un gol similar cu reusita geniala de la Mondialul din Brazilia - VIDEO AICI

18:18 29 Nov

PSG 1-0 NICE | Goooooool Zlatan Ibrahimovic! Suedezul deschide scorul in minutul 15 al meciului cu Nice, din penaltu. VIDEO AICI

18:08 29 Nov

PSG - NICE | Zlatan Ibrahimovic este titular astazi la PSG, care incepe meciul cu Nice cu Sirigu in poarta si Thiago Silva, David Luiz, Digne, Aurier, Matuidi, Motta, Pastore, Lucas, Ibra, Cavani

17:59 29 Nov

GETAFE 0-1 BILBAO | Dupa ce l-au invins pe Mircea Lucescu in liga, bascii de la Bilbao il conduc si pe Contra in campionat. San Jose a deschis scorul cu o lovitura de cap - VIDEO AICI. Vedeti mai jos in blog rezultate live din principalele campionate ale Europei.

17:57 29 Nov

MAN. UNITED 2-0 HULL | Rooney reuseste sa marcheze un gol superb, cu un sut cu efect din afara careului. VIDEO AICI

17:25 29 Nov

MAN UNITED 1-0 HULL | Smalling deschide scorul cu ajutorul tehnologiei video de pe linia portii. Faza a fost extrem de confuza. VIDEO AICI. Vedeti livescore din toate campionatele importante ale Europei mai jos in blog.

17:23 29 Nov

"Arsene, iti multumim pentru amintiri, dar este timpul sa pleci", a fost mesajul cu care Wenger a fost intampinat de fanii lui Arsenal dupa victoria cu WBA din aceasta etapa.

17:16 29 Nov

Gerrard este rezerva la Liverpool pentru meciul cu Stoke (live score mai jos in blog).

In Man. United - Hull, Di Maria a fost schimbat inca din minutul 14 de Herrera, dupa ce s-a accidentat.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »