Arsenal, noul lider in Anglia! Liverpool a smuls un egal cu un gol in min 90+6: 2-2 cu WBA! Villarreal 1-0 Real Madrid

21:30 Villarreal - Real Madrid!

FINAL! Real pierde pe El Madrigal cu 1-0!

Min 8: GOL VILLARREAL!
Soldado deschide scorul!

Echipele de start

Villarreal:
Areola, Bailly, Víctor Ruiz, Musacchio, J. Costa, Bruno, Trigueros, Jonathan, Denis, Soldado, Bakambu.

20:31 13 Dec

Borussia Dortumund 4-1 Eintracht Frankfurt (Mkhitaryan '24, Aubameyang '57, Hummels '61, Ramos '86 / Meier '6)

Bayern Munchen si Borussia Dortmund sunt despartite de cinci puncte in clasament.

19:56 13 Dec

Liverpool smulge o remiza in fata lui West Brom cand nimeni nu se mai astepta. Origi a marcat pentru 2-2 in minutul 90+6 (partida a fost prelungita cu 8 minute, dupa accidentarea lui Lovren)

19:38 13 Dec

Minute de cosmar pentru Liverpool in repriza a doua. WBA a trecut in avantaj, dupa golul lui Jonas Olsson, 1-2, apoi Lovren s-a accidentat extrem de grav, dupa ce a incasat o talpa pe genunchi. Medicii i-au imobilizat piciorul si l-au urcat in ambulanta. Cel mai probabil, este vorba de o fractura care il va tine pe Lovren mult timp departe de gazon.

19:19 13 Dec

1-1 la pauza intre Borussia Dortmund si Eintracht Frankfurt. Meier a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 6, Mkhitaryan a egalat in minutul 24. Aubameyang a ratat un penalty cu un minut inainte de pauza. Frankfurt joaca in 10, dupa eliminarea lui Slobodan Medojevic.

18:49 13 Dec

Liverpool 1-1 West Brom, rezultat la pauza. Liverpool a deschis scorul in minutul 21, prin Jordan Henderson, Craig Dawson a egalat in minutul 30. Oaspetii au mai inscris o data in prelungirile primei reprize, prin Jonas Olsson, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

18:37 13 Dec

Petr Cech a egalat astazi recordul de meciuri fara gol primit in Premier League, detinut de David James (169).

17:40 13 Dec

Arsenal e noul lider din Premier League, dupa 2-0 in deplasare cu Aston Villa (Giroud '8, Ramsey '38). Echipa lui Wenger are un punct peste Manchester City si Leicester.

Leicester are un meci mai putin disputat. Joaca luni seara, de la ora 22:00, cu Chelsea.

16:54 12 Dec

Min 85 - GOOOL Deportivo | Alex Bergantinos egaleaza, spre stupefactia fanilor Barcei. Sut excelent trimis de mijlocasul lui Depor din marginea careului

Min 76 - GOOOL Deportivo | Oaspetii inscriu in cele din urma, la finalizare e acelasi Lucas Perez

Min 74 - Deportivo inscrie prin Lucas Perez, dupa o minge revenita din bara transversala, dar se semnalizeaza ofsaid. Atacantul fusese in afara jocului in momentul sutului trimis de Miguel Cardoso

Min 61 - GOOOL Barcelona | Rakitic inscrie cu un sut superb din marginea careului, in cross, fara sperante pentru Lux

Min 55 - Luis Suarez inscrie cu poarta goala, dupa o pasa a lui Leo Messi, dar tusierul a semnalizat un ofsaid

Min 38 - GOOOL Barcelona | Leo Messi executa absolut senzational o lovitura libera, iar German Lux nu are nicio sansa sa mai ajunga la minge, care s-a dus in vinclul portii