NEBUNIE la meciul de AUR al lui Lucescu! Antrenorul lui Dinamo Kiev a vrut BATAIE cu romanii din Ucraina! Meciul ANULUI in Est

Mircea Lucescu Dinamo Kiev Campionate externe
Data publicarii: Sambata 07 Aprilie 2012, 17:22
Data actualizarii: Sambata 07 Aprilie 2012, 18:23

Cutremur la Donetk! Titlul se poate decide azi, dupa derby-ul Sahtior - Dinamo Kiev!

In minutul 41 al derby-ului de pe Donbass Arena, mijlocasul lui Dinamo, Denys Garmash, a fost eliminat pentru doua galbene! Sub ochii lui Pierluigi Collina, aflat in tribune la cel mai important meci al anului in Ucraina, deciziile arbitrului i-au scos din minti pe adversarii lui Lucescu!

Antrenorul Yuri Semin i-a pus mana in gat secundului lui Mircea Lucescu, Alexandru Spiridon, si a fost cu greu potolit de oamenii din cele doua staff-uri!

Lucescu a fost dezamagit de ceea ce a vazut! A discutat cu Andrei Shevchenko, aflat pe banca lui Dinamo Kiev, si i-a explicat ca gestul antrenorului sau a fost total lipsit de fair-play!

In minutul 55, banca lui Sahtior a explodat. Brazilianul Teixeira a inscris golul care il poate face pe Lucescu din nou campion in Ucraina (VEZI AICI GOLUL). Rakitskiy a facut 2-0 (VEZI AICI GOLUL) cu 10 minute inainte de finalul partidei!

VEZI AICI FAZELE NEBUNE de la derby-ul Ucrainei!