Meci NEBUN cu 6 goluri, 3 eliminari si o reusita in minutul 90! Ce a facut antrenorul dupa un final DEMENT

Cruz Azul america Campionate externe
Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2016, 17:06
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2016, 17:07

Derby-ul campionatului din Mexic s-a incheiat 3-3.

Antrenorul celor de la Cruz Azul, Tomas Boy, a fost eliminat de catre arbitru dupa bucuria sa din finalul meciului dintre America si Cruz Azul, incheiat 3-3. Oaspetii au egalat in minutul 90 prin Rojas dupa ce in minutul 53 scorul era 3-1 pentru gazde.

Boy a inceput sa danseze, modul in care a celebrat fiind insa considerat provocator. Boy cere lamuriri din partea federatiei: "Ar trebui sa existe o directiva din partea comisiei arbitrilor despre celebrarile permise" a spus Boy la finalul "clasico joven" de pe arena Azteca.

Boy a avut un schimb dur de replici cu atacantul celor de la America, Dario Benedetto. Coechipierii acestuia au sarit si o iesit o imbunzeala pana cand arbitrul a intervenit si i-a acordat cartonas rosu lui Boy. Trei jucatori, doi de la gazde si unul de la oaspeti, fusesera eliminati in timpul partidei.

Meciul celor doua este considerat al doilea cel mai mare derby din Mexic dupa cel dintre America si Guadalajara.