Meci dramatic pentru Mirel Rădoi în Arabia Saudită!

Mirel Radoi al-fateh - al-taee al-taee Campionate externe
Data publicarii: Joi 02 Martie 2023, 19:16
Data actualizarii: Joi 02 Martie 2023, 19:16

Al-Taee, echipa lui Mirel Rădoi, a câștigat dramatic meciul cu Al-Fateh din Arabia Saudită, scor 3-2.

Formația pregătită de Rădoi a fost condusă încă din minutul șapte, dar a reușit să revină și să întoarcă scorul până la pauză, cu două reușite, în minutele 17 și 29.

Victorie dramatică pentru Mirel Rădoi în Arabia Saudită!

Al-Fateh a reușit să egaleze în minutul 71, iar meciul se îndrepta spre un rezultat de egalitate. Knowledge Musona, atacantul din Zimbabwe al echipei lui Rădoi, a ieșit la rampă și a marcat în minutul 90+2, stabilind scorul final, 3-2 pentru Al-Taee.

Al-Taee a ajuns la trei meciuri la rând fără înfrângere în campionat și, cu aceste trei puncte, a reușit să urce pe locul șapte, cu 25 de puncte, la trei puncte de Al-Fateh, care este următoarea clasată.

În următoarea etapă, Al-Taee va juca din nou cu o ”vecină” de clasament. Damac, ocupanta locului nouă, se va deplasa pe terenul echipei lui Mirel Rădoi.

Adversara lui Al-Taee din etapa următoare are patru meciuri la rând fără victorie în campionat.