Man United a invins-o pe AC Milan la penalty-uri! Fiul lui Paolo Maldini a ratat penalty-ul decisiv! VIDEO

Manchester United AC Milan Daniel Maldini Paolo Maldini Campionate externe Man United a invins-o pe AC Milan la penalty-uri! Fiul lui Paolo Maldini a ratat penalty-ul decisiv! VIDEO
Data publicarii: Duminica 04 August 2019, 12:23
Data actualizarii: Duminica 04 August 2019, 16:43

Milan a suferit a 3-a infrangere la International Champions Cup.

Manchester United a invins-o pe AC Milan cu 5-4 la penalty-uri dupa 2-2 in timpul regulamentar la International Champions Cup. Dupa ce le-a invins si pe Inter, si pe Tottenham, United a avut probleme mari cu Milan, cea care pierduse precedentele partide cu Bayern si Benfica.

Rashford a deschis scorul dupa 14 minute dupa o faza individuala superba, pentru ca Suso sa egaleze cu un sut de la marginea careului. In repriza a doua a venit autogolul lui Lindelof, urmat de golul egalizator al lui Lingard.

Fiul de doar 17 ani al lui Paolo Maldini, Daniel, a ratat al 9-lea penalty iar ratarea lui s-a dovedit a fi decisiva.