Schalke a 'comis-o' rau inaintea meciului cu Steaua! Frankfurt, aproape de victorie dupa ce a intors rezultatul de la 0-2!

Schalke 04 Liga Campionilor Steaua Campionate externe
Data publicarii: Sambata 23 Noiembrie 2013, 18:42
Data actualizarii: Duminica 24 Noiembrie 2013, 20:56

►PRO TV prezinta: Aventurile lui Eric Magicianul! Dnepr - Pandurii, joi 22:00, live si pe Voyo!

Fluctuatiile de forma continua sa ii afecteze pe nemtii de la Schalke, care vor veni saptamana aceasta la Bucuresti pentru meciul cu Steaua.

Echipa lui Jens Keller a mers astazi in deplasare la Frankfurt, in cautarea unei victorii care sa o apropie de podium.

Iar meciul parea sa fie extrem de usor, 'minerii' trecand in avantaj inca din minutul 14. Mai mult, 4 minute mai tarziu scorul era deja 2-0, iar acestia pareau sa-si fi consolidat victoria.

Repriza a doua a fost insa cu adevarat nebuna, Frankfurt reusind sa intoarca soarta partidei in doar 14 minute si sa inscrie de 3 ori.

Norocul lui Schalke a fost Howedes, care a egalat in minutul 86, dupa o faza confuza in careul gazdelor.

Frankfurt - Schalke 3-3 (0-2)
Au marcat: Flum 54, Joselu 61 si 68 / Flum 14 - autogol, Matip 18, Howedes 86

Frankfurt: Trapp - Jung, Russ (90 Celozzi), Zambrano, Oczipka - Rode (83 Schwegler), Lanig - Barnetta, Kadlec, Flum (81 Rosenthal) - Joselu
Antrenor: Armin Veh

Schalke: Hildebrand - Uchida, Howedes, Matip, Aogo (79 Szalai) - Kolasinac (71 Fuchs), Jones - Farfan, Meyer, Draxler - Boateng (87 Santana)
Antrenor: Jens Keller