FINAL Liverpool 3 - 1 Arsenal | Cormoranii ii administreaza lui Arsenal prima infrangere a sezonului! AICI tot ce se intampla in Europa

Serie A Bundesliga la liga Ligue 1 Premier League Campionate externe Liverpool - Arsenal, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Campioana Angliei, fara victorie in fata lui Arsenal de un an! AICI tot ce se intampla in Europa
Live Blog
Data publicarii: Luni 28 Septembrie 2020, 22:07
Data actualizarii: Marti 29 Septembrie 2020, 00:00

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

22:00 28 Sep

Liverpool 3 - 1 Arsenal

Min. 90: FLUIER FINAL! Liverpool se impune cu 3-1!
Min. 88: GOOOOOOOOOL Liverpool! Diego Jota suteaza din afara careului, iar mingea lovestea bara din stanga, dupa care intra in plasa! Portughezul debuteaza cu gol pentru cormorani!

Min. 34: GOOOOOOOOOL Liverpool! Robertson impinge mingea in poarta dupa ce a receptionat o centrarre lobata in centrul careului!

Min. 28: Gooooooool Liverpool! Sadio Mane indeplineste o formalitate si impinge mingea in poarta goala!

Min.25: Goooooool Arsenal! Alexandre Lacazette il invinge pe Alisson cu un sut din careu!

AS Roma 2 - 2 Juventus

Min.90: FINAL! Juventus obtine un punct la Roma!

Min.69: GOOOOOOOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo se inalta peste aparatorii Romei si trimite in poarta mingea dupa o centrare venita de la Danilo!

Min. 46: Gooooooool AS Roma! Veretout face dubla dupa ce a driblat un adversar in careu! 2-1 pentru romani.

Min. 44: Gooooooooool Juventus! Cristiano Ronaldo marcheaza de la 11 metri!

Min. 31: Gooooooooool AS Roma! Veretout marcheaza de la 11 metri!

22:12 27 Sep

Barcelona 4- 0 Villarreal

Min.90:
Fluier final! Barcelona castiga primul meci oficial in era Koeman!

Min.45:
Gooool Barca! Torres isi impinge mingea in propria poarta dupa o centrare de la Leo Messi!

Min. 35: GOOOOOOOL Barcelona! Lionel Messi marcheaza  de la 11 metri!

Min.19: Goooooooooooool! Ansu Fati face face dubla in cateva minute! 2-0 pentru Barcelona!

Min. 15:
Goooooool Barcelona! Ansu Fati marcheaza cu un sut din prima dupa o pasa primita de la Jordi Alba!

17:06 27 Sep

Hoffenheim 4 - 1 Bayern

Min. 95: FLUIER FINAL! Hoffenheim castiga cu 4-1!

Min.92: GOOOOOOOL Hoffenheim! Dezastru pentru campioana Europei! Kramaric marcheaza de la 11 metri si scorul este 4-1!

Min. 77: GOOOOOOOOOOOL Hoffenheim!  Andrej Kramaric marcheaza cu un sut precis din careu! Bayern este condusa cu doua goluri!

Min. 36: GOOOOOOOL Bayern! Joshua Kimmich primeste o pasa in afara careului de la Muller si siteaza in vinclu! Bavarezii reduc din diferenta.

Min. 33: Campioana Europei este condusa cu 2-0 de Hoffenheim.

22:04 26 Sep

BETIS 2 - 3 REAL MADRID

Min. 98: FINAL! Real Madrid castiga cu 3-2!

Min. 82: GOOOOOOOOL Real Madrid! Sergio Ramos marcheaza de la 11 metri! Campioana din La Liga se afla din nou la conducere!

Min. 48: Gooooool Real Madrid! Emerson isi trimite mingea in propria parte dupa un sut al lui Benzema! "Los Blancos" restabilesc egalitatea!

Min. 46:
A inceput repriza secunda!

Min.45: Echipele merg la vestiar! Betis conduce cu 2-1 dupa 45 de minute!

Min. 35: GOOOOOOOOOOL Betis! Fekir ii paseaza portughezului Carvalho, care inscrie si o trimite pe Betis in avantaj! 2-1, dupa ce Real Madrid a deschis scorul.

Min. 35: GOOOOOOL Betis! Canales centreaza in careu, iar Amandi il invinge pe Courtois cu o livitura de cap! 1-1, Betis restabileste egalitatea!

Min.14:
GOOOOOL Real Madrid! Benzema centreaza in fata portii, iar Valverde impinge mingea in poarta si deschide scorul!

Min.1: A inceput meciul!

21:26 26 Sep
Chelsea a reusit sa obtina un punct din deplasarea la West Brom. Nou-promovata a inscris 3 goluri in primele 30 de minute, insa in repriza secunda baietii lui Lampard au reusit sa marcheze de 3 ori pentru a restabili egalitatea.

21:09 26 Sep
Lazio a castigat cu 2-0 duelul romanilor din Serie A.

Razvan Marin a fost titular, evoluand 70 de minute, iar Stefan Radu a fost schimbat in minutul 89.
20:00 26 Sep

De la aceasta ora se joaca si meciul dintre West Brom si Chelsea. Este minutul 30, iar nou-promovata din Premier League conduce cu 3-0!

18:28 26 Sep

CAGLIARI - LAZIO

Echipele de start

12:44 26 Sep

Premier League vine in a treia etapa cu meciuri puternice, care promit spectacol. Manchester United se deplaseaza la Brighton, in timp ce Chelsea joaca pe terenul lui West Brom. "Cetatenii" lui Guardiola joaca pe teren propriu cu Leicester, ocupanta primului loc in clasament.

Cel mai tare meci al etapei se joaca luni, campioana Liverpool o primeste pe Arsenal pe Anfield.

12:43 26 Sep

In Serie A avem duelul romanilor! Dupa ce in etapa trecuta a dat peste Sassuolo, Razvan Marin joaca pe teren propriu cu Lazio a lui Stefan Radu, iar Inter o primeste pe Fiorentina.

Derby-ul etapei este AS Roma - Juventus, care se joaca duminica, 27 septembrie.

Campioana din La Liga este in cautarea primei victorii dupa remiza din prima etapa. Real Madrid se deplaseaza la Betis, in timp ce rivala Barcelona debuteaza in noul sezon, pe teren propriu cu Villareal.

Luis Suarez poate debuta in tricoul lui Atletico Madrid, pe teren propriu in meciul cu Granada.

12:42 26 Sep

In Ligue 1, Saint-Etienne o primeste pe Rennes pe teren propriu, in timp ce Marseille joaca cu Metz acasa. Semifinalista Lyon se deplaseaza la Lorient, iar campioana Paris Saint-Germain, fara multi jucatori de baza se deplaseaza la Reims.

12:38 26 Sep

Meci tare in Bundesliga intre Leverkusen si Leipzig, in timp ce Borussia Dortmund se deplaseaza la Mainz. Campioana Bayern, care si-a adjudecat Supercupa Europei in fata Sevillei joi, va juca in deplasare cu Hoffenheim.

• Duelul romanilor din Serie A, Razvan Marin vs Stefan Radu in: Cagliari - Lazio, de la 19:00 | Campioana Real vrea prima victorie din sezon in: Betis - Real Madrid, de la 22:00
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”