Dezvaluiri socante de la nationala Braziliei! Ce s-a intamplat cu 15 jucatori inaintea meciului cu Paraguay! Unul a fost scos de pe teren in meci pentru ca nu mai rezista

Brazilia Paraguay Campionate externe
Data publicarii: Duminica 28 Iunie 2015, 10:57
Data actualizarii: Duminica 28 Iunie 2015, 11:03

Brazilia a fost eliminata de la Copa America de Paraguay dupa penaltyuri. Robinho a marcat primul sau gol la nationala dupa aproape 5 ani.

1-1 s-a terminat dupa cele 90 de minute meciul dintre Brazilia si Paraguay din sferturile Copei America. Brazilienii au fost eliminati la penaltyuri, la fel ca si acum patru ani, de aceeasi echipa, tot in sferturi si tot la penaltyuri.

Dupa meci, la conferinta de presa, selectionerul Dunga a facut dezvaluiri socante despre starea jucatorilor sai.

"Nu vreau sa sune ca o scuza, dar 15 jucatori din nationala au fost atacati de un virus in ultima saptamana! Virusul a provocat migrene, dureri de spate, dureri ale articulatiilor si stari de voma. Jucatorii au fost obligati sa se antreneze mai putin", a spus Dunga.

Willian nu a mai rezistat pe teren, i s-a facut rau, iar Dunga a fost nevoit sa-l schimbe.