"De la 0 la 10...le dau -1". Mourinho nu si-a mai iertat jucatorii dupa inca un meci slab in Premier League. Chelsea a ajuns pe locul 15

Jose Mourinho Chelsea Premier League Campionate externe
Data publicarii: Duminica 27 Septembrie 2015, 18:20
Data actualizarii: Duminica 27 Septembrie 2015, 18:45

Chelsea are un bilant dezastruos in debutul de sezon. Echipa lui Mourinho a acumulat doar 8 puncte in 7 partide, dupa ce a inregistrat doua victorii, doua egaluri si trei infrangeri. Antrenorul si-a certat jucatorii dupa 2-2 cu Newcastle.

Mourinho nu si-a mai iertat jucatorii dupa inca un meci slab in Premier League. Formatia londoneza a remizat cu Newcastle, pe Craven Cottage, scor 2-2.

Ayoze Perez si Georgini Wijnaldum i-au incurcat din nou planurile lui Jose Mourinho, intr-o partida in care Ramires si Willian au reusit sa salveze un punct pentru Chelsea.

Dupa egalul cu Newcastle, Chelsea a ramas doar pe 15 in Premier League, iar Mourinho s-a suparat.

"In prima repriza, de la 0 la 10, cred ca le-as da -1 jucatorilor mei. Atat de prost am aratat.

In repreiza secunda, Ramires si Willian au miscat putin jocul. Au adus mai multa intensitate, presing, recuperari. O intensitate cu care Newcastle nu a mai putut tine pasul.

A doua repriza a fost buna, insa nu poti juca doar 45 de minute bine. Incerc sa inteleg ce se intampla, de ce jucam atat de prost o repriza si foarte bine in cealalta. Avem jucatori care au prestatii foarte slabe. Prea multi jucatori care trec printr-o forma slaba", a spus Jose Mourinho la finalul partidei.

In absenta lui Diego Costa, Mourinho l-a folosit in ofensiva pe Loic Remy, dar francezul n-a impresionat.

"Sigur ca Diego (n.r Costa) ne-a lipsit. Nu vreau sa mai vorbesc despre suspendarea sa", a mai zis Mourinho.