Dan Petrescu a TUNAT dupa ce a fost egalat in min 90+3: "Am fost mai buni! Decizia arbitrului a influentat rezultatul!" Faza pe care o acuza:

Dan Petrescu Dinamo Moscova Zenit Sankt Petersburg Campionate externe
Data publicarii: Sambata 24 August 2013, 15:26
Data actualizarii: Sambata 24 August 2013, 22:42

►S-o intoarcem ca la Ploiesti! Petrolul - Swansea, joi 20:30, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Dinamo Moscova a facut doar 1-1 pe propriul teren cu vice-campioana din sezonul trecut, Zenit St Petersburg. Echipa lui Dan Petrescu a fost egalata la ultima faza a meciului. Antrenorul roman a acuzat un fault la un jucator de-al sau la faza premergatoare golului egalizator.

"Pacat de rezultat. Dinamo a jucat mai bine. Din pacate, am obtinut un singur punct dupa golul din finalul de meci. Desigur, stim cu totii cat de puternica e Zenit in atac. Dar am avut si noi momentele noastre. Nu am mai putut pe final sa tinem de minge si sa reusim contraatacuri rapide. Insa nu mereu castiga echipa care joaca mai bine.

In ceea ce-l priveste pe Alexander Kokorin, el nu s-a antrenat mult timp si de asta n-a jucat. Acum trebuie sa se puna la punct cu pregatirea. Asta se va intampla in urma antrenamentelor si a meciurilor.

Nu stiu daca a fost penalty in prima repriza dar in minutul 93 a fost un fault clar la Noboa iar decizia pe care a luat-o arbitrul a influentat rezultatul. Daca se acorda lovitura, nu mai vorbeam de ultimul atac. Asa au profitat de unica lor sansa" a spus Dan Petrescu conform rusilor de la Gazeta.