NEWS ALERT Cutremur înainte de Napoli - Barcelona! Antrenorul ar putea fi demis

Napoli Walter Mazzarri Campionate externe
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 15:19
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 15:22

Napoli a remizat în duelul de pe teren propriu cu Genoa, scor 1-1, din etapa cu numărul 25 din Serie A.

Campioana en-titre din Italia s-a văzut condusă de Genoa din minutul 47, însă a obținut o remiză in-extremis, după ce Ngonge a marcat în minutul 90. Rezultatul a fost unul îngrijorător pentru conducerea clubului, care s-ar pregăti să ia o măsură drastică și asta chiar înainte de duelul cu FC Barcelona din optimile UEFA Champions League.

Conducerea lui Napoli ar vrea să schimbe antrenorul de acum

Conform jurnalistului Matteo Moretto, oficialii napoletani ar cântări serios posibilitatea de a schimba antrenorul din nou, chiar înainte de meciul din UEFA Champions League cu Barcelona.

„Napoli se gândește serios să își schimbe din nou antrenorul. Walter Mazzarri ar putea fi demis înainte de meciul din Champions League împotriva Barcelonei. Ore de reflexie.

În dimineață existau negocieri apropiate cu Francesco Calzona, selecționerul Slovaciei. A lucrat cu Maurizio Sarri și Luciano Spalletti. Va îndeplini dublu-rol”, a scris sursa citată pe Twitter.

Napoli se află pe locul 9 în clasamentul din Serie A, având 36 de puncte în 24 de meciuri jucate, cu 29 mai puțin decât liderul Inter.

• Walter Mazzarri (62 ani) a semnat cu Napoli în noiembrie 2023, după ce Rudi Garcia a fost demis.