VIDEO Hakimi, umilit total de Messi, Neymar, Mbappe și Ramos! Ce s-a întâmplat înainte de amicalul de lux cu echipa lui CR7

Al-Hilal Al-Nassr Stars - PSG Hakimi kylian mbappe Lionel Messi Neymar Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 08:49
Data actualizarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 08:48

Al-Hilal & Al-Nassr Stars - Paris Saint-Germain s-a încheiat 4-5!

Înainte de meci, echipele au intrat pe teren și au început să se încălzească. PSG-ul a avut o demonstrație de forță prin Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappe și Sergio Ramos.

Cei patru fotbaliști au pasat între ei într-un „rondo”, iar Achraf Hakimi trebuia să intercepteze balonul. Însă, lucrurile nu au fost chiar roz pentru fotbalistul marocan! Fundașul nu a avut nicio șansă în fața greilor, iar la final s-a dat bătut și a căzut pe jos.

Faza a stârnit hohote de râs pentru Messi, Neymar, Mbappe și Ramos. Filmarea a apărut în spațiul online și a strâns pe Twitter nu mai puțin de 600.000 de vizualizări.

Parizienii au început în forță meciul de pe Stadionul „King Fahd International” din Riyadh. Neymar l-a servit fantastic pe Lionel Messi, iar campionul mondial a deblocat tabela chiar în al treilea minut de la fluierul de start.

Al-Hilal & Al-Nassr Stars - PSG 4-5

Cristiano Ronaldo nu s-a lăsat mai prejos și a restabilit egalitatea în minutul 34, după ce a câștigat o lovitură de la 11 metri, în urma faultului comis de Keylor Navas care l-a lăsat cu vânătăi pe starul portughez.

Show-ul nu s-a terminat aici. Juan Bernat a primit cartonașul roșu în minutul 39, iar PSG a trebuit să evolueze în inferioritate numerică restul partidei. Dar chiar și așa, Marquinhos a dus scorul la 2-1 înainte de pauză (minutul 43).

După echipa gazdă, și parizienii au bifat un contact în careu urmat de o lovitură de pedeapsă. Contrat primului penalty din meci, Neymar a ratat în minutul 45+3, iar Cristiano Ronaldo l-a penalizat și a restabilit egalitatea în al șaselea minut de prelungire.

Spectacol total în Al-Hilal & Al-Nassr Stars - PSG!

În partea a doua a meciului, starul portughez a părăsit terenul în minutul 61. I s-au alăturat, la doar două minute după, și vedetele de la PSG: Neymar, Kylian Mbappe și Messi.

Dar nu înainte ca Sergio Ramos să facă 3-2 (minutul 53) și să fie imediat egalat de demonstrația în forță a lui Jang Hyun-Soo din minutul 56.

Ekitike a înscris în minutul 78, din pasa lui Gharbi, iar Talisca a redus din diferență în minutul 90+4. Tabela a rămas nemodificată până la finalul prelungirilor, iar arbitrul a pus capăt meciului la scorul de 5-4 pentru PSG.