"Ce vrei, sa te mint?" Super reactia lui Dan Petrescu dupa cel mai nebun meci din cariera, castigat dupa ce la pauza era condus cu 2-0

Data publicarii: Duminica 09 Martie 2014, 22:45
Data actualizarii: Duminica 09 Martie 2014, 22:48

Dan Petrescu a inceput anul in forta! Dinamo Moscova a castigat derbyul cu TSKA. La pauza, echipa lui Petrescu era condusa cu 2-0!

"Dupa victoria cu Urziceni, din Liga, de la Glasgow, acesta e cel mai bun meci al meu ca antrenor", spune Petrescu. Dan Petrescu i-a dedicat victoria din Rusia lui Gica Popescu, prietenul sau ajuns la inchisoare.

Nici Petrescu nu mai credea ca Dinamo Moscova va reveni dupa 0-2 la pauza in derbyul cu campioana TSKA. Doumbia, ivorianul dat afara de Rednic de la Rapid, a marcat o dubla impotriva lui Petrescu.

Reporter: La 2-0 va gandeati ca o sa marcati de 4 ori?
Dan Petrescu: Ce vrei, sa te mint? normal ca nu ma gandeam in nici un caz sa dam 4 goluri celei mai bune aparari din Rusia.

Certati de Petrescu la pauza, fotbalistii lui Dinamo Moscova au revenit miraculos. Au dat 4 goluri in 20 de minute. Portarul Rusiei, Akinfeev a gafat la ultimul gol. Petrescu e pe 4 in Rusia cu Dinamo Moscova.