Ce a avut de zis Marius Șumudică după ce a pierdut la revenirea pe bancă

Marius Sumudica Gaziantep Superliga Turciei Campionate externe Marius Șumudică, antrenorul lui Gaziantep / Foto: Captură YouTube Fotomac TV.
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 22:13
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 22:12

Gaziantep - Fenerbahce s-a încheiat 0-1.

Cluburile s-au întâlnit în etapa cu numărul #20 din primul eșalon al Turciei, pe stadionul ”Kalyon” din Gaziantep. La capătul celor 90 de minute, Fenerbahce a reușit să se impună în deplasare cu 1-0 și să obțină toate cele trei puncte.

După meci, Marius Șumudică a vorbit despre evoluția elevilor săi și a subliniat că fotbaliștii au arătat spirit împotriva lui Fenerbahce, liderul din campionat cu 53 de puncte.

Gaziantep, în schimb, se situează deasupra ”zonei fierbinți”, pe locul 16, cu 21 de puncte. Șase victorii, trei remize și 11 eșecuri a înregistrat trupa lui Marius Șumudică până acum.

”Astăzi am câștigat spiritul echipei. Nu ne putem compara cu Fenerbahce din punct de vedere financiar și din punct de vedere al echipei. Jucătorii mei au luptat la fel de mult ca ei. I-am închis tactic foarte bine”, a spus Marius Șumudică, potrivit trtspor.com.tr.

Eșec pentru Marius Șumudică la revenirea pe bancă!

A fost primul meci pentru Marius Șumudică stând pe bancă, după ce a fost spitalizat în urmă cu ceva timp. Antrenorul român s-a tot confruntat cu probleme de sănătate.

Fapt care i-a și întârziat revenirea în Turcia pentru reluarea campionatului. Marius Șumudică ar fi trebuit să zboare în Turcia pe 27 decembrie, însă a făcut-o abia la începutul lui ianuarie.

Unicul gol al partidei de pe ”Kalyon Stadyumu” a fost marcat în minutul 81, grație reușitei lui Kahveci, după ce tot în a doua parte Dzeko a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 50.