BOLONI A CASTIGAT CUPA CAMPIONILOR GOLFULUI!

Data publicarii: Miercuri 02 Ianuarie 2008, 12:49
Data actualizarii: Miercuri 02 Ianuarie 2008, 12:49
REVELION DE VIS PENTRU BOLONI

Revelion de vis pentru Ladislau Boloni! Antrenorul roman a ratat trecerea in Noul An, dar a castigat Cupa Campionilor Golfului. Echipa pregatita de Boloni Al Jazira a cucerit chia in noaptea de Revelion Cupa Campionilor Golfului dupa un meci dramatic cu Al Ettifaq din Arabia Saudita.

Cu toate ca in tur Boloni a fost invins cu 2-0, Al Jazira a facut un meci mare si a anulat dramatic diferenta de doua goluri chiar in ultimele minute regulamentare de joc. Dupa minutele de prelungiri scorul a fost de 3-1, sauditii marcand in ultimele minute desi au jucat in 10 oameni. La penaltyuri echipa romanului Boloni s-a impus cu 7-6 iar fostul antrenor al lui Rennes a continuat traditia tehnicienilor romani care castiga Cupa Campionilor Golfului.