Dubla Messi si o rabona din penalty, Suarez a marcat: Eibar 0-4 Barcelona | Atalanta 0-2 Juventus, Sassuolo 2-0 Milan, WBA 1-0 Manchester United

Bayern Munchen Borussia Dortmund Campionate externe
Live Blog

FOTBAL DE CINCI STELE

Data publicarii: Duminica 06 Martie 2016, 16:33
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2016, 19:55

Weekend cu super meciuri in Europa. Afla din Liveblog tot ce se intampla!

17:26 06 Mar

VICTORIE DRAMATICA PENTRU LIVERPOOL | Liverpool castiga cu 2-1 in deplasare cu Crystal Palace, dupa un gol reusit in minutul 96, din penalty. Liverpool a jucat cu un om in minus din minutul 63, dupa ce Milner a fost eliminat. In acel moment, scorul era 1-0 pentru Palace, dupa golul lui Ledley, in minutul 49. Firmino a egalat in minutul 72, pentru ca Benteke sa marcheze in minutul 96 din penalty.

16:39 05 Mar

2-2 scor final intre Tottenham si Arsenal, iar Leicester se poate distanta astazi la 5 puncte in cursa spre titlu. Leicester are meci accesibil cu Watford, de la 19:30.

16:23 05 Mar

Min 77 - Centralul Michael Oliver il iarta pe Dier (Tottenham) de al doilea galben, unul cat se poate de clar.

16:20 05 Mar

Min 75 - GOL Arsenal! Alexis Sanchez inscrie dupa o noua pasa excelenta a lui Bellerin si Arsenal egaleaza. Este 2-2.

16:06 05 Mar

Min 61 - Incredibil! Tottenham rastoarna scorul in doar doua minute. Este 2-1! Kane marcheaza cu o executie fenomenala - un sut din "zona Ilie Dumitrescu '94".

VIDEO AICI

Tottenham este noul lider din Premier League la acest scor.

16:05 05 Mar

Harry Kane si-a aruncat masca de fericire.

16:03 05 Mar

Min 59 - Gol Tottenham! Arderweireld egaleaza in urma unui corner, cu un sut din 6 metri.

16:01 05 Mar

Min 56 - Dureros! Sutul lui Kane nu este gol, desi fanii lui Tottenham incepusera sarbatoarea. Tehnologia goal-line a descoperit un centimetru de minge care il salveaza deocamdata pe Wenger. Ramane 1-0 pentru Arsenal.

16:00 05 Mar

Min 54 - ... Arsenal joaca in 10 oameni dupa eliminarea lui Coquelin.

15:35 05 Mar

Arsenal conduce la pauza cu 1-0 pe White Hart Lane. La acest scor, echipa lui Wenger o egaleaza pe Tottenham si se apropie la trei puncte de Leicester. In tur, Arsenal si Tottenham au remizat, 1-1.

15:26 05 Mar

Min 38 - Arsenal deschide scorul! Gol fermecator marcat de Ramsey cu calcaiul, dupa o pasa excelenta a lui Bellerin.

VIDEO AICI

14:58 05 Mar

Tottenham si Arsenal se bat la titlu pentru prima data in istorie. Tottenham are doua titluri in palmares, ultimul castigat in 1961. Arsenal a fost campioana de 13 ori, ultima data in 2004.

14:03 05 Mar

Echipele de start la Tottenham - Arsenal (14:45)

11:46 05 Mar

Hazard e genial... cateodata.

10:01 05 Mar

Meci de cosmar pentru Tatarusanu aseara pe Olimpico. AS Roma a zdrobit-o pe Fiorentina, 4-1. DETALII AICI

09:58 05 Mar

Germania isi poate afla in aceasta seara campioana, dupa marele meci dintre Borussia Dortmund si Bayern Munchen, programat sa inceapa la ora 19:30.

Bayern are un avans de cinci puncte, iar o victorie ar scoate-o complet din cursa pentru titlu pe rivala din Dortmund.

Si Premier League are programat sambata un super meci. Tottenham - Arsenal incepe la ora 14:45. Pentru Wenger, o infrangere ar echivala cu iesirea din lupta pentru titlu.

Leicester are meci accesibil cu Watford, sambata, de la 19:30.