Argentina a trecut din nou "la pas" pe langa Peru in Copa America

Data publicarii: Luni 09 Iulie 2007, 09:40
Data actualizarii: Luni 09 Iulie 2007, 09:40
ARGENTINA 4-0 PERU
Selectionata Argentinei, cu Riquelme si Messi in rolurile principale, a facut din nou spectacol cu Peru, scor 4-0, chiar daca au reusit primul gol abia in repriza secunda.

Riquelme a deschis scorul in minutul 47, cu un sut puternic de la 17 metri, Messi reusind si el sa inscrie primul gol in Copa America, in minutul 62, dupa o pasa excelenta a aceluiasi Riquelme.
in minutul 75, dupa o interventie reusita a portarului Leao Butron in fata lui Messi, Mascherano a reusit si el sa inscrie, trecandu-si numele pe lista marcatorilor.

Starul serii, Juan Roman Riquelme, a reusit dubla in minutul 85, dupa o faza de "sah-mat" reusita de argentinieni, inchizand tabela la 4-0.

In prima semifinala, Brazilia va intalni Uruguay, in timp ce Argentina se va bate cu Mexic, pentru cel de-al doilea loc in finala Copa America.