Alex Maxim a marcat din nou pentru Gaziantep, în meciul cu echipa lui Vali Gheorghe

Alex Maxim Gaziantep vali gheorghe Campionate externe
Data publicarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 22:45
Data actualizarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 22:45

Alexandru Maxim (32 de ani) a înscris al doilea gol al sezonului pentru cei de la Gaziantep, în egalul cu Umraniyespor, scor 1-1.

Mijlocașul a deschis scorul în minutul 59, din penalty, dar echipa sa nu a reușit să câștige. Mrsic a restabilit egalitatea în minutul 90 pentru oaspeți, tot din penalty.

Gaziantep - Umraniyespor, duelul românilor din Turcia

La Umraniyespor, Valentin Gheorghe a fost titular și a fost schimbat în minutul 62. În echipa gazdă, Maxim a fost integralist, iar Alin Toșca a fost rezervă pe tot parcursul partidei.

În urma acestei partide, Gaziantep a ajuns pe locul patru, cu 11 puncte, iar Umraniyespor a urcat pe locul 17, cu doar două puncte după șase etape.

În runda următoare, Gaziantep se va deplasa pe terenul celor de la Trabzonspor, iar Umraniyespor va juca pe teren propriu cu Kasimpașa.

Stranierii convocați de Edi Iordănescu:

PORTARI: Florin Niță (Sparta Praga | Cehia, 19/0), Valentin Cojocaru (OH Leuven | Belgia, 0/0), Ionuț Radu (Cremonese | Italia, 0/0);

FUNDAȘI: Andrei Rațiu (Huesca | Spania, 8/0), Vlad Chiricheș (Cremonese | Italia, 75/0), Adrian Rus (Pisa | Italia, 14/0), Ionuț Nedelcearu (Palermo | Italia, 21/2), Virgil Ghiță (Cracovia | Polonia, 1/0), Bogdan Țîru (Jagiellonia | Polonia, 2/0), Alexandru Pașcanu (Ponferradina | Spania, 0/0), Cristian Ganea (Panathinaikos | Grecia, 8/0);

MIJLOCAȘI: Marius Marin (Pisa | Italia, 6/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 41/2), Alexandru Cicâldău (Al-Ittihad Kalba | EAU, 25/3), Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns | China, 54/11), Daniel Boloca (Frosinone | Italia, 0/0), Olimpiu Moruțan (Pisa | Italia, 3/0), Marius Corbu (Puskás Akadémia | Ungaria, 0/0), Dennis Man (Parma |Italia, 14/4), Deian Sorescu (Rakow | Polonia, 7/0), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 10/1), Rareș Ilie (Nice | Franța, 0/0), Valentin Gheorghe (Ümraniyespor | Turcia, 0/0);

ATACANȚI: George Pușcaș (Genoa | Italia, 30/8), Erik Bicfalvi (Ural | Rusia, 7/1), Florin Tănase (Al-Jazira | EAU, 14/1), Denis Drăguș (Standard Liege | Belgia, 2/0).