Calificari

Tade, primul gol la Steaua: "E primul din multe" Ce s-a intamplat la pauza, cand cand Trencin conducea cu 2-0

Steaua 2-3 Trencin / Steaua merge in turul III preliminar al Ligii Campionilor cu emotii incredibile.

Data publicarii: Miercuri 22 Iulie 2015, 23:32
Data actualizarii: Miercuri 22 Iulie 2015, 23:42

Muniru si Tade au reusit primele goluri pentru Steaua in cel mai slab meci al echipei din acest sezon. Slovacii au condus cu 2-0 la pauza, insa elevii lui Radoi au reusit sa egaleze in 3 minute. Steaua a pierdut pana la urma cu 3-2, insa merge mai departe si se intalneste cu Partizan.

"Radoi ne-a zis cuvintele potrivite la pauza, ne-a zis ce sa facem in repriza a doua. Nu pot sa spun la TV ce ne-a zis, dar a zis ceea ce trebuia sa auzim in acel moment, ne-a dat indicatiile de care aveam nevoie la 0-2.

Nu am abordat bine meciul, nu am analizat bine cum sta situatia. Ei au marcat, dar noi am reusim sa revenim.

Acum ne concentram pe meciul din weelend, o sa studiem cu atentie Partizan.

Am venit aici sa dau goluri, e primul din multe, sper eu. Muniru a marcat senzational, lucrez cu el de doi ani si n-a marcat pana acum. A demonstrat ca e un jucator talentat.

Au fost probleme in prima repriza, ne-am pierdut capitanul, dar am reusit sa ne revenim pe parcurs si sa il multumim pe managerul nostru", a declarat Tade la Sport.ro.