Tade, primul gol la Steaua: "E primul din multe" Ce s-a intamplat la pauza, cand cand Trencin conducea cu 2-0

gregory tade Steaua Calificari
Data publicarii: Miercuri 22 Iulie 2015, 23:32
Data actualizarii: Miercuri 22 Iulie 2015, 23:42

Steaua 2-3 Trencin / Steaua merge in turul III preliminar al Ligii Campionilor cu emotii incredibile.

Muniru si Tade au reusit primele goluri pentru Steaua in cel mai slab meci al echipei din acest sezon. Slovacii au condus cu 2-0 la pauza, insa elevii lui Radoi au reusit sa egaleze in 3 minute. Steaua a pierdut pana la urma cu 3-2, insa merge mai departe si se intalneste cu Partizan.

"Radoi ne-a zis cuvintele potrivite la pauza, ne-a zis ce sa facem in repriza a doua. Nu pot sa spun la TV ce ne-a zis, dar a zis ceea ce trebuia sa auzim in acel moment, ne-a dat indicatiile de care aveam nevoie la 0-2.

Nu am abordat bine meciul, nu am analizat bine cum sta situatia. Ei au marcat, dar noi am reusim sa revenim.

Acum ne concentram pe meciul din weelend, o sa studiem cu atentie Partizan.

Am venit aici sa dau goluri, e primul din multe, sper eu. Muniru a marcat senzational, lucrez cu el de doi ani si n-a marcat pana acum. A demonstrat ca e un jucator talentat.

Au fost probleme in prima repriza, ne-am pierdut capitanul, dar am reusit sa ne revenim pe parcurs si sa il multumim pe managerul nostru", a declarat Tade la Sport.ro.