Neymar se uita urat la Tatarusanu: "Ar fi trebuit sa il lase pe Ronaldo sa marcheze!"

Neymar Ciprian Tatarusanu Ronaldo Brazilia - Romania
Data publicarii: Miercuri 08 Iunie 2011, 09:45
Data actualizarii: Miercuri 08 Iunie 2011, 11:07

Noua senzatie a Braziliei, pustiul Neymar, spune ca Tatarusanu ar fi putut sa contribuie la show-ul de retragere al lui Ronaldo, si sa ii permita 'Fenomenului' sa marcheze la ultimul meci al carierei

Neymar a tinut sa sublinieze faptul ca Tatarusanu ar fi trebuit sa se dea la o parte la una dintre ocaziile pe care Ronaldo le-a avut la poarta Romaniei.

"Ronaldo a incercat sa marcheze de trei ori si portarul ar fi putut sa-l ajute, sa-l lase sa inscrie. Noi am avut multe ocazii, dar nu am reusit sa le concretizam", a declarat Neymar.

La finalul meciului, Ronaldo le-a cerut iertare suporterilor ca nu a marcat in meciul sau de retragere, cu Romania, castigat de Brazilia, scor 1-0, prin golul inscris de Fred, si le-a multumit fanilor pentru dragostea oferita.

Ronaldo a intrat in teren in minutul 30, a avut trei sanse de a marca si a fost inlocuit la pauza, cand a fost omagiat de fanii aflati pe stadionul Pacaembu din Sao Paulo.

Sursa: Mediafax