ASTA VA FACE IAR inconjurul lumii! S-a rupt inelul la meciul jucat azi de Steaua si SMURD-ul a intervenit sa-l repare! Imaginile momentului

baschet arges Steaua Baschet
Data publicarii: Joi 21 Ianuarie 2021, 22:04
Data actualizarii: Joi 21 Ianuarie 2021, 22:26

Partida din etapa a 12-a a Ligii Nationale de baschet, Steaua - Arges Pitesti, a fost un meci care a intampinat probleme.

In primul sfert, cand mai erau doar 19 secunde din timpul regulamentar, unul dintre cosuri s-a rupt de pe panou. Jevtovic de la echipa argeseana a remarcat ca plasa este rupta cand se pregatea sa execute o lovitura libera.

Dupa s-a constatat ca nu doar plasa era rupta, ci si inelul care statea sa cada. Slam dunk-ul reusit de stelistul O'Brien pare ca a cauzat aceasta problema.

Meciul a fost oprit la meciul de 19 -19, iar organizatorii au adus un inel nou. Surprinzator, cel care a rezolvat problema a fost chiar un medic de pe ambulanta, care a fost ajutat de paznicul de la sala.

Toata operatiunea a durat 45 de minute, iar meciul Steaua - Arges s-a incheiat cu scorul de 85-94.