VIDEO / SUPER Tevez! City 2-1 Chelsea

Autor: Sport.ro
Duminica 06 Decembrie 2009, 11:01

SUPER Tevez, scrie The Sun dupa ce argentinianul a relansat lupta pentru titlu in Anglia cu o lovitura libera perfecta in fata lui Chelsea! Penalty-ul ratat de Lampard o va costa mult pe trupa lui Ancelotti.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Adebayor a fost inger si demon pentru City dupa ce a inscris in proprie poarta in minutul 8, dar a marcat si in poarta lui Cech in minutul 37. Tevez a adus victoria lui City dupa ce a executat perfect o lovitura libera in minutul 56. Chelsea ramane lider in Anglia, insa United s-a apropiat la doua puncte.