Data publicarii: Luni 17 August 2009, 14:30
Data actualizarii: Luni 17 August 2009, 14:38

Scandal teribil in Championship dupa golul fantoma de la meciul dintre Crystal Palace si Bristol City, terminat 0-1!

Arbitrul Rob Shoebridge a fost suspendat pe termen nedefinit dupa ce a refuzat sa valideze un gol prefect valabil pentru Crystal Palace!

O minge aruncata lung in prima repriza de portarul lui Palace ajunge in careul advers la picioarele atacantului Freddie Sears care o trimite in coltul portii lui Bristol: jucatori  lui Crystal Palace se bucura insa, abitrul refuza sa valideze golul pentru ca mingea  "nu a trecut de linia portii"!

Sustinut de tusieri arbitrul si-a motivat decizia spunand ca mingea a trecut pe langa plasa laterala spre disperarea antrenorului de la Crystal Palace - Warnock.

Ca show-ul sa fie complet Bristol City marcheaza in minutul 90 , castiga si pune mana pe cele 3 puncte.