Rooney, noul Balon de Aur? Vezi golul de manual care duce Cupa Ligii la Manchester!

Data publicarii: Duminica 28 Februarie 2010, 19:05
Data actualizarii: Duminica 28 Februarie 2010, 21:40

Aston Villa 1-2 United! Manchester United a castigat primul trofeu al sezonului. Rooney a marcat din nou si se pregateste sa devina noul Balon de Aur!

Aston Villa a deschis scorul in minutul 5 prin Milner din penalty. Manchester a egalat 8 minute mai tarziu, prin Owen, pentru ca Rooney, omul care isi depune candidatura la balonul de aur, sa marcheze golul victoriei in minutul 74.

Aston Villa 1-0 Manchester, min 5: Milner (pen.)
Aston Villa 1-1 Manchester, min 13: Owen
Aston Villa 1-2 Manchester, min 74: Rooney

Manchester United a castigat trei din ultimele cinci finale ale Cupei Ligii Angliei, in timp ce Aston Villa putea sa-si treaca in palmares primul titlu dupa succesul din 1986, din Cupa Ligii.

Echipele de start: Aston Villa
Friedel, Cuellar, Dunne, Collins, Warnock, A Young, Milner, Petrov, Downing, Agbonlahor, Heskey