Un gazon de 100 de mii a RUPT un jucator de 30 de milioane €! "Campul de cartofi" le-a dat DAUNA pana si seicilor de la City!

Samir Nasri Anglia
Data publicarii: Miercuri 07 Septembrie 2011, 17:11
Data actualizarii: Miercuri 07 Septembrie 2011, 17:25

Gazonul extrem de prost de pe National Arena i-a facut pe francezi sa se cruceasca! "Un adevarat camp de cartofi", au scris jurnalistii de la L'Equipe, care au anunta ca iarba a facut si victime printre jucatorii lui Blanc.

Suprafata de joc de pe National Arena le-a dat mari batai de cap jucatorilor celor doua echipe. Evra s-a accidentat in finalul primei reprize, din cauza unei brazde sarite din gazon, insa cel mai rau a patit-o Samir Nasri.

Jucatorul de 30 de milioane de euro al lui Manchester City s-a ales cu un deget rupt, chiar daca a jucat numai 15 minute. Nu se stie exact momentul in care s-a lovit Nasri, dar jurnalistii englezi dau vina pe gazonul de pe National Arena.

Nasri a jucat un singur meci pentru noua sa echipa, in victoria, 5-1, cu Tottenham si este foarte posibil sa fie indisponibil in urmatoarea partida din campionat.