Soc in Anglia: Tottenham 4-2 Liverpool!

Data publicarii: Miercuri 12 Noiembrie 2008, 21:19
Data actualizarii: Joi 13 Noiembrie 2008, 10:32

Liverpool a primit o lectie de fotbal de la Tottenham. Pana sa se trezeasca bine, cormoranii lui Liverpool s-au vazut condusi si cu 4-2 in meciul din Cupa Ligii.

Tottenham, detinatoarea titlului, a deschis scorul in minutul 38 prin Pavlyuchenko, pentru ca ultimele 3 minute de repriza sa fie de cosmar pentru Liverpool. Campbell a marcat o dubla in minutele 42 si 45, iar Tottenham a intrat la pauza cu 3-0.

Rafa si-a pus la punct jucatorii in vestiar, iar ei au intrat mult mai motivati in a doua repriza. Plessis a redus din diferenta pentru Liverpool, in minutul 49, dar euforia cormoranilor a durat 3 minute, cand Pavlyuchenko a mai inscris o data, pentru 4-1. Tabela a fost inchisa de Hyypia in minutul 64, iar Liverpool a pierdut cu 4-2 si este eliminata din Cupa Ligii Angliei. Vezi golurile partidei transmise de Sport.ro