Gabriel Tamas West Bromwich Albion Anglia
Data publicarii: Sambata 18 Septembrie 2010, 19:42
Data actualizarii: Sambata 18 Septembrie 2010, 20:39

West Bromwich 3-1 Birmingham / Tamas putea sa piarda tot sezonul azi! Un adversar a intrat sa-i rupa picioarele. A iesit, insa, bine si a continuat meciul!

Tamas a fost in centrul atentie in Premiere League. Veterenul Lee Bowyer a avut o intrare criminala la fundasul roman pentru care a primit doar galben.

West Bromwich a inceput cum nu se poate mai rau: omul care trebuia sa fie tinut de Tamas a deschis scorul insa echipa lui Tamas a revenit miraculos in repriza a doua : a dat 3 goluri in 18 minute.

Pentru West Bromwich au marcat Dann (autogol) '51, Odemwingie '59 si Olsson '69, in timp ce pentru Birmingham a inscris Jerome '51.

Sursa foto: Digi Sport