VIDEO EXCLUSIV Suspendare imensă pentru Aleksandar Mitrovic după ce l-a îmbrâncit pe arbitru în meciul cu Manchester United

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 08:29
Data actualizarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 08:32

Atacantul lui Fulham și-a aflat pedeapsa după meciul în care l-a îmbrâncit pe arbitrul Chris Kavanagh.

Cele două echipe s-au duelat în sferturile de finală ale FA Cup, United ieșind învingătoare, la capătul unui meci în care Fulham a jucat cu doi oameni în minus încă din minutul 72, când conducea cu 1-0 pe tabela de marcaj datorită golului lui Mitrovic.

Willian a fost eliminat după ce a văzut cartonașul roșu direct, în urma unui henț comis pe linia porții, cu ajutorul căruia a respins balonul șutat de Jadon Sancho. Un minut mai târziu, Mitrovic a văzut și el roșu direct, după ce, într-un moment de nervi, l-a îmbrâncit arbitrul Chris Kavanagh.

Cât va fi suspendat Aleksandar Mitrovic

Atacantul și-a aflat și pedeapsa după ieșirea nervoasă din meciul cu United. Federația din Anglia a decis să îi dea opt meciuri de suspendare pentru momentul tensionat. Astfel, jucătorul urmează să rateze opt din cele 10 meciuri pe care Fulham le dispută în finalul sezonului.

Mai mult decât atât, Mitrovic a fost și amendat cu 75.000 de lire. Fulham se află pe locul 10 în clasamentul Premier League.